Bireysel Terapi

Hepimiz hayatımızda çeşitli sorunlar ve bizi zorlayan olaylarla karşılaşırız. Psikoterapi, her yaştan insanın daha mutlu, sağlıklı ve üretken bir yaşam sürdürmesi için psikoloğunuzun size yardımcı olmasıdır.

Psikoterapide, bilimsel olarak kanıtlanmış yöntemler kullanılarak bireylerin sorunları üzerinde çalışılır. Gizlilik ilkesi çerçevesinde terapistiniz size objektif, yargısız ve güvenli bir ortam sunar. Terapi sürecinde üzüntü, öfke, utanç, pişmanlık gibi duygularınızı paylaşırsınız ve psikoloğunuzla bu duygular ve nedenleri ile ilgili çalışma imkânınız olur.

Terapistiniz, sorunlarınızın çözümü için farkındalık kazanmanıza yardım etmenin yanı sıra, daha sonra benzer sorunlarla karşılaştığınızda kendi başınıza bunların üstesinden nasıl geleceğiniz konusunda da size ışık tutacaktır.

Psikoterapide çalışılan konulara örnekler: Depresyon, kaygılar ve korkular, insan ilişkilerinde yaşanan problemler, özgüven sorunları, kendini ifade sorunları, öfke kontrolünde sorunlar, boşanma, kayıplar, işten ayrılma ile bağlantılı sorunlar

Bu ve benzeri problemleri uzun süredir yaşıyorsanız, probleminizle baş etmekte zorluk çekiyorsanız ve daha kaliteli bir hayat istiyorsanız psikoterapiye başlayabilirsiniz.